- با تشكر از حضرتعالي كه در اين مصاحبه شركت نموده ايد ، بعنوان آغاز گفتگو اگر مطلبي در مورد واحد مخزن ره پویان داريد،جهت اطلاع خوانندگان بفرمائید:

به نام خدا. و جعلنا من الماء كل شي حي. ما از آب همه چيز را زنده كرده ايم (سوره انبيا آيه 30). آب از دیرباز و از بدو پیدایش حیات نقش اساسی در زندگی و طبیعتا موجودیت انسان ایفا کرده است. در طول تاریخ آب عامل مهمی در شکل دادن به روش زندگی بشر و توسعه ی تکنولوژی، زبان و فرهنگ بوده است همچنیندر قرآن كريم پنجاه و شش آيه در مورد پيدايش و اهميت آب و وابستگي حيات به اين ماده ارزشمند آورده شده است.

واحد مخزن گروه هلدینگ کشاورزی ره پویان جبهه سبز با عنایت به این موضوع و با توجه به خشکسالی در کشور عزیزمان،ایران،از سال 84 در کنار فعالیت اصلی خود که ساخت گلخانه های مکانیزه بوده، اقدام به واردات و فروش مخازن پیش ساخته هلندی جهت ذخیره  آب آشامیدنی و مصرفی نمود. و پس از آن در سال جاری موفق به راه اندازی خط تولید این مخازن با ظرفیت تولید سالانه 16.000 مخزن در سال شد.

 

 

      

 

- نقش و اهمیت فعالیت واحد خود را در دستیابی به توسع پایدار کشور توضیح دهید.

امروزه اهمیت نقش ذخیره ی آب به عنوان یکی از مسائل بسیار مهم در مجتمع های گلخانه ای، واحدهای کشت و صنعت، مجتمع های پرورش ماهی، نهالستان ها،فضای سبز شهر ها و همچنین جهت تامین آب شرب مصرفی در شهرها،روستاها،پادگان ها و ... بر هیچ کس پوشیده نیست و واحد مخزن شرکت ره پویان با طراحی و تولید مخازن پیش ساخته گالوانیزه با امکان نصب آسان و هزینه بسیار پایین تر نسب به همتای بتنی خود، گام موثری در رفع مشکل کم آبی و تسهیل در امر ذخیره ی آب آشامیدنی و کشاورزی برداشته است.

- برنامه ی آینده ی شما برای بهبود توسعه ی فعالیت های واحد تحت مدیریت شما چیست؟

همانطور که پیش تر گفته شد، ظرفیت تولید واحد مخزن ره پویان بالغ بر 16.000 در سال می باشد. با توجه به این که برآورد این شرکت از نیاز داخلی به این مخازن 5000 مخزن در سال است، عمده ی تلاش شرکت در راستای صادرات به کشورهای آسیای میانه، خاورمیانه، آفریقا و کشورهای منطقه آ سه آن، برای رسیدن به ظرفیت اسمی ذکر شده، شکل گرفته است.

 

          

 

- مهمترین ویژگی محصول ارائه شده توسط این واحد چیست؟

مخازن تولید شده ره پویان، قابلیت نصب سریع و آسان را حتی در مناطق کوهستانی و صعب العبور داراست. این مخازن کاملاً پیچ و مهره ای بوده و در برابر شرایط سخت آب و هوایی مقاوم می باشد.

از لحاظ کیفی این مخازن قابل رقابت با اروپا بوده و همچنین دارای گواهی آب آشامیدنی از اروپا و رتبه یک نظام مهندسی ساخت مخازن می باشد.

- در پایان اگر نکته ی قابل ذکری برای خوانندگان محترم خبرنامه هلدینگ ره پویان دارید، بفرمائید.

با توجه به این که حفظ و ذخیره سازی منابع آب کشور یک نوع رسالت ملی است، از خوانندگان عزیز تقاضا داریم در معرفی این محصول به کارشناسان ذیربط ما را یاری دهند.

- با سپاس از شما که فرصت خود را در اختیار ما قرار دادید.

با تشکر از شما